+38 044 333-90-55
×
Контактні телефони

Консультації та замовлення за телефонами

+38 044 333-90-55
+38 096 900-50-70
+38 050 900-50-70

Графік роботи:

  • У будні: з 8:00 до 21:00
  • Cубота: з 9:00 до 20:00
  • Неділя: з 10:00 до 19:00
Зателефонувати вам?

Інверторний кондиціонер проти звичайного: який підходить саме Вам?

Багато людей перед покупкою кондиціонера замислюються над важливим питанням: необхідний інверторний компресор або це просто дорога примха? Насправді правильної відповіді немає. Залежить від того, для яких цілей кондиціонер буде використовуватися.

Так, це правда, що інверторний компресор забезпечить економію до 50% на рахунках за електроенергію та опалення приміщення в холодний період. Але також вірно і те, що початкові витрати на інверторний кондиціонер будуть трохи більшими.

У цій статті ми детально розберемо, для чого потрібен інверторний кондиціонер і неінверторний, як вони функціонують і чим відрізняються.

Як працює кондиціонер?

Абсолютно всі кондиціонери незалежно від типу і конструкції працюють за принципом охолодження. В процесі використовується охолоджуюча рідина, звана холодоагентом, для охолодження повітря в кімнаті шляхом перетворення рідини в газ, а потім назад в рідину.

Принцип роботи кондиціонера

Початковим етапом є збір внутрішнім блоком кондиціонера теплого повітря з приміщення. Потім компресор стискає і нагріває теплоносій. Таким чином він перетворюється в газ і закачується в теплообмінник.

Принцип роботи кондиціонера

Випарник (назвемо його холодним теплообмінником) розташований у внутрішньому блоці пристрою, поглинає тепло з зібраного повітря і витісняє його власним прохолодним повітрям. Цей процес охолодження називається фазовим перетворенням.

В цей же час компресор, розташований в зовнішньому блоці, виконує вторинну, але також дуже важливу функцію. Він назад перетворює газ в рідину. Завдяки такій дії ефективність охолодження кондиціонера зберігається.

Компресор піддає газ високому тиску, при якому він перетворюється назад в рідкий холодоагент. Під час цього процесу він генерує велику кількість тепла, яке відводиться від блоку великими вентиляторами.

Весь процес відбувається в циклічному режимі, і це є основною гарантією забезпечення постійного охолодження приміщення.

Що таке інверторні кондиціонери і навіщо вони потрібні?

У звичайному кондиціонері температура в кімнаті підтримується завдяки постійному охолодженню теплого повітря. Процес вимагає постійного перетворення холодоагенту в газ і знову в рідину. Для цього включається компресор, конденсує газ в рідину, а потім вимикається. Це циклічна дія. Кількість електрики, необхідної для включення і виключення компресора кожен раз велика. Крім цього, створюється очевидний тиск, внаслідок чого сильно підвищується навантаження.

Інверторні кондиціонери

Інверторна технологія

Інверторна технологія вирішує ці проблеми, постійно підтримуючи в роботі компресор і звільняючи від необхідності включати його час від часу.

Але якщо компресор завжди включений, чи не буде необхідний постійний газ для стиснення? Що робити, якщо немає газу для стиснення, але компресор працює?

Давайте розберемося, в чому суть инверторной технології

Інверторна технологія

Інвертор в основному діє як контролер компресора і його функцій. У порівнянні зі звичайним кондиціонером, де компресор вмикається і вимикається в залежності від необхідності використання стиснення газу в рідину, компресор інвертора постійно включений і його швидкість може змінюватися.

Наприклад, коли робота компресора не потрібна, він має низьку швидкість, а коли необхідно конденсувати газ в рідину, він знову включається на повній швидкості.

Щоб зрозуміти, як це відбувається, уявіть, що ви хочете підтримувати в спальні 22 ºС, використовуючи кондиціонер.

Звичайний кондиціонер

Звичайний кондиціонер всмоктує повітря, охолоджує його і виштовхує гаряче повітря на вулицю. Як тільки температура досягає 22 °С, він просто починає відкачувати нормальне повітря. Коли температура підвищується, компресор включається, і процес автоматично запускається знову.

Звичайний кондиціонер

Інверторна система кондиціонування

В инверторі початковий процес охолодження такий же. Термостат всередині пристрою постійно контролює температуру в приміщенні, підтримуючи компресор в режимі очікування. Всякий раз, коли відбувається падіння або підвищення температури, компресор включається на повну потужність, підтримуючи тим самим температурний режим.

Інверторна система кондиціонування

Інверторні системи кондиціонування здатні сприймати раптові коливання температури в приміщенні. Вони можуть збалансувати температуру в кімнаті за лічені хвилини.

Виявлення температури допомагає компресору сповільнюватися або працювати швидше для досягнення збалансованого повітряного потоку в приміщенні.

Це усуває необхідність постійно вмикати/вимикати компресор, і допомагає забезпечити краще охолодження кімнати.

Відмінності між інвертором і звичайним кондиціонером

До теперішнього часу у вас має бути досить хороше розуміння того, чим інверторний кондиціонер відрізняється від звичайного неінверторного. Але, щоб зробити інформацію ще більш доступною і зрозумілою, пропонуємо ознайомитися з порівняльною таблицею, представленою нижче.

Звичайний vs ІнверторнийПорівняння звичайного і инверторного кондиціонера
VS
КомпресорУ звичайного кондиціонера двигун з фіксованими циклами пуску і зупинок, які споживають багато енергії. У інверторного двигун зі змінною частотою, який постійно регулює свою швидкість в залежності від необхідного охолодження в приміщенні.
VS
Шумове навантаженняОскільки неінверторний кондиціонер призначений для включення і виключення при досягненні певної температури, він може створювати значний шум, який погіршує якість життя. Інвертор функціонує набагато тихіше. Крім того, завдяки плавному регулювання процесів відповідно до кімнатної температури, ви уникнете гучних звуків запуску і зупинки.
VS
Принцип роботиЗвичайний працює, щоб створювати і регулювати необхідну температуру в кімнаті. Інверторний кондиціонер працює в напрямку підтримки температури в кімнаті, а не просто її охолодження.
VS
ЕкономіяНеінверторні кондиціонери відомі стрімким зростанням рахунків за електроенергію через процес запуску і зупинки їх компресорної системи. Неправильне використання пристроїв кондиціонування повітря може привести до некерованих витрат в довгостроковій перспективі. Інверторний може допомогти заощадити до 50% на рахунках за електроенергію. Дозволяє опалювати приміщення до досить глибоких холодів.
VS
ЦінаЗвичайний порівняно дешевший. Оскільки інверторні кондиціонери використовують більш просунуті технології, вони трохи дорожчі, ніж неінверторні.
VS
ЕкологічністьЗвичайний працює на озоноруйнівному фреоні, який шкідливий для навколишнього середовища. Інверторні кондиціонери більш екологічні.
VS
ФункціональністьДля звичайного потрібен певний час для охолодження приміщення. Інверторні швидше охолоджують кімнату.
VS

Популярні виробники

Як і будь-яке інше кліматичне обладнання, кондиціонери виробляються декількома відомими і такими, що заслуговують довіри компаніями. Оскільки цей пристрій використовується кожен день, Ви повинні звертати увагу на більш відомі і перевірені бренди.

Пропонуємо ознайомитись з переліком найбільш поширених брендів-виробників інверторних кондиціонерів в Україні:

Висновок

Звичайний vs Інвертор
Головна мета покупки кондиціонера – забезпечити Вам і мешканцям Вашого будинку (приміщення, для якого потрібно пристрій) комфортну атмосферу шляхом підтримки оптимальної температури. Звичайно, завжди хочеться отримати вдосконалену систему з новітніми технологіями. Але важливо не забувати і про інші фактори, які будуть впливати на Ваше рішення, наприклад, про те, як часто Ви будете включати кондиціонер або на якому рівні він буде в першу чергу використовуватися.

Перетелефонуйте мені
Потрібна професійна допомога?

Замовте безкоштовну консультацію. Фахівці Термал зв'яжуться з вами найближчим часом.

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Termal
Reset Password
Порівняти товари
  • Total (0)
Порівняти
0
Кошик